Ana içeriğe atla
2021'in Büyük Steam İndirimleri Ne Zaman Düzenlenecek?

2021'in Büyük Steam İndirimleri Ne Zaman Düzenlenecek?

İstek listemizde bulunan oyunları uygun fiyatla satın almak için hepimizin gözü malum Steam'in büyük indirimlerine çevrilmekte. Steam, indirim konusunda tüm kullanıcılarını memnun edecek cinsten fiyat politikası uyguluyor ve bu özellikle biz Türk oyuncuları içinde fazlasıyla sevindirici bir durum. İçerisinde bulunduğumuz 2021 yılının geriye kalan kısmında ise Steam indirimlerinin hangi tarihlerde düzenleneceklerini sizler için derledik.

 

Normalde Steam indirimleri büyük yada küçük fark etmeksizin hiçbir zaman bitmez. Bu yeri gelir haftalık indirimler, yeri gelir yayıncı indirimleri olsun Steam bu konuda hiç boş durmuyor. Özellikle oyuncuların bayramı niteliğindeki mevsimsel indirimler Steam üzerindeki bütün oyunların yüksek oranlarda düşmene neden oluyor ve hepimizin gözü aslına bakacak olursanız bu indirimleri beklemekte.

 

İndirimle haricinde son zamanlarda düzenlenmekte olan ve pandemi dolayısı ile daha geniş bir hal alan Steam Festivali ise herhangi bir indirim sunmuyor olsa da yüzlerce yeni oyunu demolar eşliğinde deneyim etmenize ve yeni oyunlar keşfetmenize olanak sunuyor.

 

2021 yılının Şubat ayında "Lunar Yeni Yıl" indirimi bizleri karşılamıştı ve pek çoğu Uzak doğu yapımlardan oluşan bir indirim rüzgarından geçmiştik. Önümüzde ise "Remote Play Together" etkinliği yaklaşmakta ve bazı kutlamalar eşliğinde etkinlikte, birtakım indirimlere de denk gelebiliriz. "Remote Play Together" etkinliği 25 Mart başlayacak yaklaşık dört gün sürmesi bekleniyor.

 

Son iki yıla aşkın bir süredir Steam'de Mayıs ayında düzenlenmesi beklenen Bahar indirimleri ne yazık ki gerçekleşmiyor ve bu Yaz İndirimine dahil ediyor. Şayet ki bu senede bir bahar indirimi gerçekleşmez ise Haziran sonuna doğru hepimizin beklediği Steam Yaz İndirimleri bizi karşılayacak. Yaz indiriminden önce 16 Haziran - 22 Haziran 2021 tarihleri arasında bir sonraki Steam Oyun Festivali gerçekleşecek.

 

Ekim ayının sonlarında ise Cadılar Bayramı indirimi yapılacaktır. Çoğunlukla korku oyunlarından oluşan bu indirimde bazen sürpriz oyunlara da yer verildiği oluyor.

 

Kasım ayının üçüncü haftasında ise Black Friday ile Sonbahar karşımı bir İndirim beklemekteyiz. Bu indirimde mevsimler olduğundan dolayı takip edilmesi gereken fırsatların başında geliyor.

 

Ve tarihler Aralık ayını gösterdiğinde hem seneyi uğurlayacağımız hem de uygun fiyatlı oyunları kütüphanemize dahil edeceğimiz Steam Kış indirimi başlamış olacak.

 

İndirimlerin net olarak sürelerini söylemek güç ancak geçmiş dönemlere kıyasla bir tahminde bulunmak gerekirse, Mevsimler indirimlerin iki, Black Friday tarzındaki ara indirimlerin ise bir hafta süreceğini söyleyebiliriz.

 

Bu konumuzda çoğunlukla mevsimler ve büyük indirimleri ele aldık fakat bunlar haricinde haftalık ve yayıncı indirimleri de fazlasıyla olacaktır. Özellikle bazı yayıncı indirimindeki oyunlar, mevsimsel indirimdeki fiyatları aratmıyor ve o nedenle bunları ara indirim deyip şöyle bir bakmadan geçmemenizi tavsiye ederiz.

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.