Ana içeriğe atla

Reklam

Apple, Fortnite'ın App Store'a Dönmesine İzin Vermiyor

Apple, Fortnite'ın App Store'a Dönmesine İzin Vermiyor

Son zamanlarda Epic Games ile Apple arasında süre gelen bir mahkeme mevcut. Geçtiğimiz hafta bu mahkemenin bir bölümü her iki tarafında olumlu karşılayacağı bir şekilde sonuçlanmıştı ancak bu durum mahkemenin kapandığını göstermiyor ve bir dizi sonuçlanması gereken hususlar bulunuyor.

 

Geçtiğimiz hafta mahkemede yapılan bir kararda Apple'ın geliştirilerin dış satın alım ve ödemeleri engelleyemeyeceği söylenmişti. Buna rağmen Apple'ın oyun içi satın alımlarda pay sahibi olduğuna yönelik bir karar da bildirildi ve Epic Games'in sözleşmenin hukuka uygun olmasına rağmen ihlal ettiğine karar verilmişti. Epic bu karara olumlu yaklaşarak Apple'a 6 milyon dolar tazminat ödemeyi ve Apple'ın kuralları doğrultusunda hareket edeceklerini kabul etti ve Fortnite'ın Apple mazağasına geri dönüşü istendi.

 

Fortnite uzun yıllar iOS platformuna gelmeyebilir

 

Fortnite uzun yıllar iOS platformuna gelmeyebilir

 

Apple'dan gelen cevap ise hem Epic Games'i hem de kullanıcıları üzdü diyebiliriz zira kendileri mahkeme tam anlamıyla sonuçlanana kadar Fortnite'ın Apple Store'a geri dönmesine izin vermeyecek. Apple yapmış olduğu açıklamada, mahkeme kesin olarak sonuçlanana kadar Epic Games'in Fortnite'ın App Store'a geri dönmesine yönelik taleplerini değerlendirmeye almayacaklarını söyledi. Bu nedenle iOS'un kapıları şimdilik Fortnite'a kapanmış gözüküyor. Öte yandan mahkemenin uzun süreceğini göz önünde bulundurursak Fortnite'ın iOS'a yakın bir zamana kadar dönemeyeceğini söyleyebiliriz. Bakalım Apple ile Epic Games arasındaki bu mahkeme nasıl sonuçlanacak.


 

Kaynak: Appleinsider

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.