Ana içeriğe atla

Reklam

Astro'nun Yapımcıları Yeni Bir PlayStation 5 Oyunu Geliştiriyor

Astro'nun Yapımcıları Yeni Bir PlayStation 5 Oyunu Geliştiriyor

PlayStation'ın yeni maskotu olan Astro, İlk olarak PlayStation 4 ile birlikte yüklü gelen Playroom uygulaması sonrasında ise PlayStation VR oyunu olan Astro Bot: Rescue Mission ile karşımıza çıkmıştı. Son olarak PlayStation 5'in yeni kontrolcüsü DualSense'in yeni özelliklerini keşfetmenize imkan sunan 3D platform oyunu Astro's Playroom çıkagelmişti. Geçtiğimiz aylarda Sony, SIE Japan stüdyosunu kapatıp Team Asobi'yi kendi çatısı altında ancak bağımsız bir stüdyo haline getirmişti. Astro'nun yapımcısı olan Team Asobi ise bağımszı sütdyo olması sonrası PlayStation 5 için yeni bir oyun geliştirmeye koyulmuş.

 

team asobi yeni bir playstation 5 oyunu geliştiriyor

 

Team Asobi'den yeni bir PlayStation 5 oyunu geliyor

 

Team Asobi, sektöre her ne kadar yeni bir giriş yapmıyor olsa da, ilk kez SIE Japan'dan ayrılıp yeni bir düzen oluşturmakta. Bu yeni oluşum beraberinde pek çok değişikliği getirmiş durumda. Bunlardan biri ise internet sitesini yenilemiş olmaları ve burada kullanıcılara küçük bir notta bırakmayı ihmal etmemişler.

 

Stüdyo, bahsi geçen notta Team Asobi'nin şimdiye kadar ki en büyük porjesi üzerinde çalışmaya başladıklarını belirtmişler. Tokyo merkezli geliştirici, son olarak yeni ve geniş bir ekip ile PlayStation'ın birinci parti stüsyosu haline gelmişti. Bu nedenle bahsettiğileri yeni proje çok büyük ihtimal bir PlayStation 5 oyunu olacak. Team Asobi, yeni proje üzerinde çalıştıklarını müjdelerken PlayStation'ın her yaştan topluluğa hitap ettiğini ve şimdiye kadar geliştirdikleri yapımları bu temel üzerine oluşturmaya özen gösterdiklerini ifade etmişler. Bu açıklama üzerine şirketin animasyon tarzında tıpkı Astro benzeri bir oyun ile karşımıza çıkabileceği düşünülüyor.


 

Kaynak: Pushsquare

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.