Ana içeriğe atla
Battlefield 2042'nin Duyurulması Sonrasında Battlefield 4'e İlgi Arttı

Battlefield 2042'nin Duyurulması Sonrasında Battlefield 4'e İlgi Arttı

Geçtiğimiz haftalarda Battlefield 2042'nin duyurusu gerçekleşti ve bu olaydan sonra oyuncular Battlefield 4'e akın etmeye başladı. Öyle ki EA, yaşanan bu yoğunluktan dolayı Battlefield 4'ün sunucu kapasitesini arttırmak zorunda kaldı.

 

Battlefield 2042'nin duyurulması oyuncuların modern savaş oyunlarına olan arttırmış olacak ki birçok oyuncu bundan dolayı Battlefield 4'e yöneldi. Öyle ki Battlefield 2042 duyurulduğu gün Battlefield 4, Steam'in en çok satan oyunlar listesinde ilk beşinci sıraya yükselmişti. Yoğun oyuncu akını durgun olan sunucuları bir hayli zorladı ve bazı bölgelerdeki sunucularda bekleme süreleri artarken, bağlantı problemleri de boy göstermeye başladı.

 

battlefield-2042-çıkış-tarihi

 

EA, Battlefield 4 için daha fazla sunucuyu aktif edecek

 

EA topluluk yöneticisi Straatford, oyuncuların Battlefield 2042'ye olan heyecan ve tepkilerinden dolayı şaşkın olduklarını söyledi. Battlefield 4 üzerinde yaşanan kuyruk süreleri ile ilgili olarak özellikle ABD Batı bölgesindeki sıra süresinin çok daha uzun olduğunu ve bu nedenle sunucu kapasitesini arttırdıklarını söyledi. Straatford, kuyruk sürelerini izlemeye devam edeceklerini ve bununla ilgili olarak gerekli ayarlamalar yapacaklarının sözünü verdi.

 

Battlefield 2042, 22 Ekim'de PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkış yapacak.

 

Kaynak: Vg247

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.