Ana içeriğe atla
Battlefield 2042'nin Yeni Nesil Versiyonu Zamlandı

Battlefield 2042'nin Yeni Nesil Versiyonu Zamlandı

Geçtiğimiz gün itibarıyla tanıtımı gerçekşeşen ve ardından ön siparişe açılan Battlefield 2042 cephesinden Türk oyuncularını üzen bir gelişme yaşandı. Başlangıçta 500 TL'den ön siparişe açılan PS5 ve Xbox Series verisyonlarına kısa sürede zam geldi.

 

Battlefield 2042'nin yeni nesil versiyonlarının fiyatları 560 TL olarak değiştirildi. Halihazırda yapılan zam PS5 ve Xbox Series versiyonlarının standart sürümüne ait. Söz konusu zam Electronic Arts'ın fiyat politikasından kaynaklı zira standart sürüm fiyatı PS4'te 60 dolar iken PS5'te ise 70 dolar. PS4 ve PS5 versiyonlarındaki Gold sürüm ise her iki konsolda da 100 dolar'dan listelendi. PC versiyonu ise konsola kıyasla 10 dolar daha ucuz.

 

battlefield-2042-çıkış-tarihi

 

Battlefield 2042'nin eski nesil sürümleri, yeni nesile ücretsiz geçişi desteklemeyecek

 

Öte yandan Battlefield 2042'nin yeni ve eski nesil konsol versiyonlarındaki farklar da ortaya çıkmaya başladı, Ancak bu detaylar oyuncuları pekte sevindirecek cinsten değil. Şöyle ki oyuncular yeni nesil konsollara geçisi esnasında ücretsiz yükseltme haklarına sahip olabiliyorlar. Yüzlerce geliştirici stüdyo oyunlarında bu imkanı oyunculara sunuyor ve bir oyunun eski nesil sürümünü satın alanlar, yeni nesil sürümünü de satın almış oluyor. Ancak Electronic Arts bu konuda tamamen farklı düşünüyor zira Battlefield 2042, eski nesilden yeni nesle ücretsiz geçişi desteklemeyecek. Bunun için oyunun Gold veya Ultimate sürümlerini satın almanız gerekiyor.

 

Battlefield 2042'nin yeni ile eski nesil konsollarında grafik ve kare hızında büyük bir fark bulunacak. Ayrıca yeni nesil versiyonlarındaki oyun modları 128 oyuncuya destek verirken eski nesil konsollarda 64 oyuncu desteklenecek.

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.