Ana içeriğe atla

Reklam

Destiny Serisinin Oyuncu Sayısı 187 Milyonu Aştı

Destiny Serisinin Oyuncu Sayısı 187 Milyonu Aştı

Geliştirici Bungie, Destiny serisinin 187 milyon oyuncu sayısını aştığını duyurdu ve bazı dikkat çekici veriler paylaştı.

 

187 milyon oyuncunun tamamı Destiny ve Destiny 2'yi toplamda 9.8 milyor saat oynamış. Her iki oyunun tekil olarak verileri paylaşılmamış olsa da, bu verilerin büyük bir çoğunluğunun Destiny 2'ye ait olduğunu düşünebiliriz. Öte yandan Destiny 2, lansmanına kıyasla PC'ye geç gelmiş olsa bile şimdiler Steam üzerinde 100.000'nin üzerinde eş zamanlı oyuncu sayılarına ulaşarak listenin tepe isimleri arasında yer alıyor. Özellikle önümüzdeki yılın başlarında çıkış yapacak olan Witch Queen ek paketi ile daha fazla oyuncu sayısına ulaşması işten bile değil.

 

destiny-oyuncu-sayısı

 

Destiny, 9 Eylül 2014 yılında PlayStation 4'ün özel oyunlarından biriydi. 28 Ağustos 2017'de ise serinin ikinci oyunu olan Destiny 2 piyasaya sürüldü. Bungie, bazı oyuncu düşüşlerinin yaşanmasından ve daha fazla oyuncuya ulaşmak adına Destiny 2'yi ve ilk sezonda çıkan genişleme paketlerini oynaması ücretsiz hale getirmişti. Muhtemelen oyunun oynaması ücretsiz olmasından sonra büyük bir oyuncu kitlesi elde edilmiş olacaktır.


 

Kaynak: Gamesradar

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.