Ana içeriğe atla
Dying Light 2'nin Hikayesi Altı Kez Baştan Yazılmış

Dying Light 2'nin Hikayesi Altı Kez Baştan Yazılmış

Dying Light 2 için ortaya atılan iddialar oyunun geliştirme sürecinin pekte yolunda gitmediğini gösteriyor.

 

TheGamer, sitesi Dying Light 2'nin geliştirici stüdyosu Techland hakkında bazı bilgiler paylaştı. Stüdyonun 10 eski çalışanı tarafından dile getirilen bu iddialar Techland'in problemlerini ve Dying Light 2'nin neden bu kadar geciktiğini ortaya çıkartıyor.

 

Bahsi geçen çalışanlar Techland stüdyosunda her şeyin kaos dan ibaret olduğunu söylemiş. En büyük sorun ise şirketin CEO'su Pawel Marchewka ile üst konumdaki yöneticilerden geliyormuş. Söylenene göre yöneticilerin disiplinsiz tavırları ve kötü planlamaları çalışanların moralini ve performanslarını etkiliyormuş. Geliştiricilerinden gelen bütün fikirleri reddeden yöneticiler, oyunun yapım sürecinde uzamaya sebep oluyormuş. Üstelik bu fikirlerinden dolayı stüdyodan kovulan çalışanların bile olduğu belirtiliyor.

 

Stüdyonun tasarım sürecini ele alması ve yeniden yapılandırması için eski Ubisoft yönetmeni Marc Albinet göreve getirilmiş ancak, tecrübeli geliştiricinin fikirleri ve iş akışı bile Techland yöneticileri tarafından kabul görülmemiş. Bu düzensiz iş ortamı dolayısı ile iki aylık bir sürede 20'ye yakın çalışan Techland stüdyosundan istifa etmiş. Bu çalışanlar arasında Dying Light 2 baş yazarı Pawel Selinger de bulunuyor.

 

Oyunun gidişatına en etki edecek kısım ise burada başlıyor zira bu olaylı süreçte Dying Light 2'nin hikayesi altı kez baştan yazılmış. Bunu dile getiren çalışan bu kadar değişimin nihai sürüme mutlaka etkisi olacağını ve nasıl görüneceğini bilmediğini söylüyor.

 

Techland CEO'su Pawel Marchewka, iddiaları yönelik olarak, bu meslekte oyun geliştirmenin zorlu olduğunu söyledi ve değişkenliğin yeni meydan okumalara sebep olacağını belirtti. Ayrıca, ayrılan çalışanların bu kararından dolayı özgün olduğunu ve yeni işlerinde başarılar dilediğini ifade etti.

 

Dying Light 2 beklenenin aksine çıkışı çok fazla uzun sürdü ve şirketin CEO'sunun yapmış olduğu açıklamada da görüldüğü üzere bunları pekte yalanlamıyor. Tüm bu olaylar oyunun gelişimim kötü derecede etkilemiş gözüküyor ve umarız ki çıkışında beklentilerin altında kalan bir oyun ile karşılaşmayız. Dying Light 2 için bu yıl içerisinde heyecan verici haberlerin paylaşılacağı belirtilmişti.

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.