Ana içeriğe atla

Reklam

EA Sports FC, FIFA Serisinin Yeni Adı Olabilir

EA Sports FC, FIFA Serisinin Yeni Adı Olabilir

Electronic Arts, uzun yıllardır FIFA markasının oyun haklarını elinde tutuyor ve bu lisans hakkı yapımcıya çok yüksek maliyetlere neden olabiliyor. Yapımcı, geçtiğimiz günlerde bir açıklamaya yaparak FIFA'nın lisans anlaşmasını yenilemeyeceklerini ve yeni bir isim ile yola devam edebileceklerini işaret etmişti.

 

FIFA serisinin bundan sonraki oyunlarının hangi isimle devam edeceğine yönelik tartışmalar döne dursun, Polygon, kaynakları tarafından edinmiş olduğu bilgiler sonucu FIFA'nın olası yeni ismini ortaya çıkardı. Polygon'un kaynaklarına göre FIFA'nın marka lisansı sona erdiğinde Electronic Arts, seriye EA Sports FC olarak devam edecek. Premier Lig ve Şampiyonlar Ligi gibi lisans anlaşmaları FIFA'nın dahili dışında yer tutulmuş ve bundan dolayı tüm takımlar ve oyuncular olduğu gibi lisanslı olarak kalmaya devam edecek.

 

Electronic Arts, FIFA'dan hâlâ vazgeçmiş değil

 

Electronic Arts, FIFA'dan hâlâ vazgeçmiş değil

 

Electronic Arts'ın ilk açıklaması henüz FIFA markasından vazgeçmediklerini gösteriyor. Kendileri isim hakları sözleşmesini gözden geçirdiklerini belirtmişler, yani anlaşma sağlanması durumunda Electronic Arts, FIFA ismini elinde tutumaya devam edebilir. Öte yandan gelecek yılki oyun, FIFA 23 yerine EA Sports FC ismi ile karşımıza çıkabilir. FIFA markası bu kadar ikonlaşmışken Electronic Arts'ın bundan vazgeçmesi pek olası gözükmüyor.


 

Kaynak: Push Square

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.