Ana içeriğe atla
Electronic Arts, Star Wars Oyunları Yapmaya Devam Edecek

Electronic Arts, Star Wars Oyunları Yapmaya Devam Edecek

Geçtiğimiz hafta Lucasfilm Games kurulduktan sonra şirket oyun dünyasına hızlı bir adım atarak Bethesda ortaklığı ile geliştirilen Indiana Jones oyunu ve Ubisoft ortaklığı ile geliştirilen açık dünya hikaye odaklı Star Wars oyunu duyurusu yapılmıştı. Lucasfilm Games bu duyurulan ise sadece bir başlangıç olduğunu ve alanında uzman birçok geliştirici ile ortaklığa giderek farklı birçok oyun göreceğimizi müjdelemişti.

 

Uzun yıllardan beridir Star Wars oyunları sadece Electronic Arts çatısı altında çıkıyor. Bu nedenle Electronic Arts dışında başka bir geliştirici firmadan bir Star Wars oyunu görmeye alışık değiliz zira Star Wars'un oyun hakları Electronic Arts'ın elinde bulunuyor. George Lucas, Star Wars serisini Disney'e satmasının ardından oyun kanadı olan Lucas Arts ise kapatılmıştı ve Disney ile Electronic Arts bu konuda 10 yıllığına bir anlaşma sağlamıştı. Lucasfilm Games'in kurulmasından sonra ise Electronic Arts'ın Star Wars oyunlarındaki geleceği tartışma konusu haline geldi.

 

Electronic Arts ise bu olayı fazla aydınlatmasa da twitter üzerinden bir açıklamada bulundu ve bu süreçte Star Wars oyunları yapmaya devam edeceklerini belirtti.

 

 

"Star Wars'ı seviyoruz.
Lucasfilm Games ile işbirliğimizi devam ettirmeye bakıyoruz.
Daha çok Star Wars oyunu yapıyoruz.
BD-1 hala en sevimlisi."

 

Bilinen üzere Disney ile Electronic Arts arasındaki Star Wars anlaşması 2023'de sona erecek. Ancak Electronic Arts Star Wars ile yollarını ayırmak pek istemiyor gibi gözüküyor. Muhtemelen bundan sonra Lucasfilm Games ile Electronic Arts, Star Wars konusunda ortaklaşa çalışacaklar. Bununla birlikte Lucasfilm Games, iki farklı koldan Star Wars oyunlarını sürdüreceğe benziyor.

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.