Ana içeriğe atla
Epic Games, MetaHuman Creator Teknolojisini Tanıttı

Epic Games, MetaHuman Creator Teknolojisini Tanıttı

Epic Games, oyunlar veya animasyon filmlerinde karakter oluşturmayı oldukça kolaylaştıracak ve bir o kadarda detaylı sunacak olan MetaHuman Creator teknolojisini duyurdu.

 

MetaHuman Creator ile yapımcılar veya geliştiricileri haftalar yada aylar süren karakter oluşumu için artık bu kadar zaman harcamayacaklar. MetaHuman Creator son derece detaylı ve bir o kadarda kolay dijital karakter yaratma seçeneklerini içerik üreticilerine sunuyor. Tarayıcı tabanlı uygulama Unreal Engine Pixel Streaming aracılığıyla bulut üzerinden çalışacak. Uygulama içerisindeki taslaktan önceden oluşturulmuş bir karakter yüzü seçiliyor ve saçından sakalına, kıyafetinden vücut tipine kadar istenilen biçimde tasarlanabiliyor.

 

Epic Games'ten Vladimir Mastilovic tarafından yapılan açıklamaya göre bu uygulama için profesyonellik gerekmediği ve temel Unreal Engine bilgisine sahip olan herkesin kullanabileceğini belirtti.

 

MetaHuman Creator, önümüzdeki birkaç ay içerisinde erken erişimli olarak içerik üreticilerinin kullanımına sunulacak. Epic Games, geçtiğimiz senenin sonunda tamamen yeni nesil teknolojilerle donatılmış Unreal Engine 5 oyun motorunu duyurmuştu. PES 2022 dahil birçok yeni oyun bu motoru kullanacak.

 

 

 

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.