Ana içeriğe atla
Epic Games Store'a İki Yıl Boyunca Daha Fazla Özel Oyun Gelecek

Epic Games Store'a İki Yıl Boyunca Daha Fazla Özel Oyun Gelecek

Epic Games Store sözcüsünün yapmış olduğu açıklamaya göre önümüzdeki iki yıl boyunca platforma daha fazla özel oyun gelecek.

 

Belirtilene göre Epic Games Store'da, Steam'de var olmayan 65 oyun var. Bunun dışında henüz çıkış yapmamış 21 oyun daha olacak. Bu oyunlar arasında Ubisoft Store yada Microsoft Store'a çıkacak oyunlar bulunuyor ancak hiçbiri anlaşmanın süresi dolmadan Steam platformuna gelmeyecek.

 

Elbette rekabet her zaman tüketiciye fayda sağlıyor ancak Epic Games ile Steam arasındaki rekabette, Epic Games Store'un her hafta ücretsiz oyunlar vermesi dışında oyunların fiyat politikasında bir farklılık görünmüyor zira, yeni çıkan oyunlar (süreli özel oyun anlaşması yapılmadıkça) her iki platformda da aynı fiyattan çıkıyor ve bu nedenle kullanıcılar haklı olarak oyunlarını yıllardır kullandıkları Steam üzerinde arşivlemeyi tercih ediyor. Yeni çıkan oyunlarda fiyat politikasının her iki platformda aynı olması oldukça ilginç çünkü belirtilene göre Epic Games Store, oyun geliştiricilerinden Steam'e kıyasla neredeyse yarı yarıya daha az bir komisyon talep ediyor.

 

Epic Games Store, 2021 yılı boyunca her hafta ücretsiz oyunlar dağıtmaya devam edecek. Bakalım her iki platform arasındaki rekabet ne boyutlara ulaşacak bekleyip göreceğiz.

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.