Ana içeriğe atla

Reklam

Forspoken, Açık Dünya Oyunları Arasındaki En İyi Görselliği Sunmayı Hedefliyor

Forspoken, Açık Dünya Oyunları Arasındaki En İyi Görselliği Sunmayı Hedefliyor

Yayıncılığını Square Enix'in yaptığı ve duyurulduğundan bu yana oldukça iddialı gözüken Forspoken için yayınlanan görüntüler heyecan yaratmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde AMD'nin FidelityFX Super Resolution teknolojisinin lansmanında yer alan Forspoken, görsel kalitesi ile izleyenleri büyüledi. Geliştirici stüdyo Luminous Productions'ın patronu Takeshi Aramaki, oyun hakkında bazı iddialı sözler sarf etti.

 

Takeshi Aramaki, Forspoken ile oyuncuların şimdiye kadar açık dünya oyunlarında görülmemiş bir kalitede görsellik sunmayı hedeflediklerini belirtti. Forspoken, çıkışında AMD'nin yeni teknolojisi FidelityFX Super Resolution desteğini sunacak ve böylelikle oyun 4K çözünürlük ve 60 kare hızı kaliteyi bu görselliğe rağmen aynı anda sunabilecek. Öte yandan konsol tarafında PlayStation 5'e özel olan Forspoken, PS5'in gücünü tamamen kullanacak ve oyunculara daha önce hiç yaşamadıkları bir deneyim sunacak.

 

Forspoken, halihazırda PlayStation 5 ve PC için geliştiriliyor. Oyun her iki platforma eş zamanlı olarak 2022 yılı içerisinde çıkacak.

 

 

FidelityFX Super Resolution nedir?

 

AMD'nin FidelityFX Super Resolution teknolojisi, desteklediği ekran kartları ve oyunlarda daha yüksek çözünürlük ile aynı anda yüksek kare hızı almanızı sağlıyor. Bu teknolojinin özelliği sayesinde grafik ve kare hızı modlarını kendiniz de ayarlayabiliyor ve hangisine öncelik tanınmasını isterseniz buna göre seçim yapabiliyorsunuz. Piyasada varolan Resident Evil Village, Anno 1800, Evil Genius 2, Godfall, Kingshunt, Terminator: Resistance ve DOTA 2 gibi oyunlara bu destek eklenmiş durumda. Far Cry 6 ve 2021'in sonlarına doğru teknolojinin daha fazla oyuna eklenmesi planlanıyor. Ayrıca gelecekte her yeni oyunda bu teknolojinin bir standart haline gelmesi hedeflenmekte.

 

Kaynak: IGN

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.