Ana içeriğe atla

Reklam

Ghost of Tsushima Iki Island Genişlemesinin Ayrıntıları Sızdı

Ghost of Tsushima Iki Island Genişlemesinin Ayrıntıları Sızdı

Geçtiğimiz Haziran ayında Ghost of Tsushima: Director’s Cut sürümü PS4 ve PS5 için duyurulmuştu. Yönetmenin sürümü, çeşitli kozmetik içerikler dahilinde Iki Island adından bir genişlemeyi de içeriyor. Iki Island genişlemesinde yeni bir harita, yeni bir hikaye ve evcilleştirilebilir hayvanlar gibi yeni özellikler bulunacak. Bunlar haricinde haritanın nasıl bölgelere sahip olduğunu ve en önemlisi ise genişlemenin ne kadar bir oynanış süresi sunacağını bilmiyoruz. Ancak sızdırılan bazı ayrıntılar tüm bunları ortaya çıkartmış olabilir.

 

Iki Island genişlemesinde yeni bir düşman türü ile karşılaşacağımızı biliyoruz. Sızdırılan bilgiler doğrultusunda yeni haritanın volkanik bölgeler ve mağaralara ev sahipliği yapacağı belirtiliyor. Yani görsel bir şölen yine bizleri beklemekte. Öte yandan ana oyunda olmayan yeni oynanış mekaniklerinin olacağı ifade edilmiş.

 

ghost-of-tsushima-ıki-ısland-genişlemesi-kaç-saat-sürecek

 

Ghost of Tsushima: Director’s Cut'ın kalite kontrolünden sorumlu olduğunu belirten kişi, Reddit üzerinde Iki Island genişlemesine dair pek çok ayrıntıyı paylaşıyor. Bahsi geçen kişi, genişlemenin 15 ile 20 saat civarında bir oynanış süresi sunacağını belirtmiş. Ayrıca söz konusu kişi daha önce Sony'nin diğer birinci parti stüdyolarında çalıştığını öne sürüyor fakat bunu doğrular nitelikte bir referansı ortada bulunmuyor. İddiaların sahibi, Ikı Island genişlemesinde bulunacak bazı ayrıntıları bir liste halinde paylaşmış.

 

- İki Adası haritasının büyüklüğü “Tsushima Adası'nın alt kısmı” kadar.
- Yeni Ağır Zırh Setleri.
- Tamamen farklı görünen, yay ve yakın dövüş avantajlarına sahip yeni orta dereceli zırh setleri.
- Eski ninja görüntüsünü andıran kapüşonlu bir zırh bulunacakmış. Bu zırh aynı zamanda kısa süreli görünmezlik sunmakta.
- Rengini oyuncuların seçebileceği üç yeni at zırhı.
- Jin'in görünümünü Lord Shimura ve Young Jin'e dönüştürebilen yeni tılsımlar.
- Keşfedilebilir yeni tapınaklar.
- Iki adasında gökkuşağı, mağaralar ve volkanik bölgeler gibi ayrıntılar bulunacak.
- Yeni flüt ezgileri.
- Yeni düşmanlar ve Moğol türleri.
- Kılıç saldırılarını akrobatik vuruşlarla karşılayan yeni dövüş stili.
- Kılıçlar ve Yaylar için yeni yükseltmeler.
- Oynanış süresi 15 ile 20 saat civarında.

 

Ghost of Tsushima: Director’s Cut, 20 Ağustos'ta PlayStation 5 ve PlayStation 4 için çıkış yapacak. PS4 üzerinde oyuna sahip olanlar Director’s Cut sürümüne 189,00 TL karşılığında yükseltme yapabiliyor. PS4 sürümünden PS5 sürümüne geçiş içinse yine ekstra ücret ödemeniz gerekmekte.

 


 

Kaynak: Reddit

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.