Ana içeriğe atla

Reklam

God of War Ragnarok ile Nors Mitolojisi Sona Erecek

God of War Ragnarok ile Nors Mitolojisi Sona Erecek

İlk üçleme ile Yunan mitholojisini konu edinen God of War serisi, 2018 çıkışlı oyunu ile birlikte İskandinav mitolojisine adım atmıştı. Serinin 2018 çıkışlı ve Ragnarok dahil İskandinav mitolojisini bir üçleme ile sonlandırılacağı düşünülüyordu ancak oyunun yönetmeni Cory Barlog, God of War Ragnarok ile birlikte İskandinav mitolojisindeki hikayeyi sonlandıracaklarını belirtti.

 

God of War yönetmeni Cory Barlog, YouTuber Kaptain Kuba ile yaptığı röportajda, hikayenin sonunu görmek adına üçüncü bir oyun için insanları uzun yıllar bekletmenin pek mantıklı olmayacağını ve bu nedenle İskandinav mitolojisini Ragnarok ile tamamlayıp sona erdireceklerini belirtti. Mitolojide de Ragnarok zaten kıyamet anlamına geliyor ki zaten oyuna verdikleri isim ile de bunu işaret etmiş oldular.

 

Cory Barlog: "İskandinav mitolojisini üçleme yapmamamızın birkaç nedeni var. Bence en önemli nedenlerden biri ilk oyunun yapımının beş yıl sürmesi. ikinci oyunun ne kadar süreceğini henüz bilmiyorum ancak benzer bir zamana denk gelecektir. Üçüncü oyunun yapımının da yaklaşık beş yıl süreceğini düşünürsek tek bir hikaye için 15 yıllık bir süreden bahsediyoruz ve bu oldukça fazla."

 

God of War Ragnarok sonrası yeni bir oyunun daha geleceği doğrulandı

 

God of War Ragnarok sonrası yeni bir oyunun daha geleceği doğrulandı

 

Cory Barlog, Kratos ile Atreus'un hikayesini tamamlamak için üçüncü bir oyunun olacağını doğruladı ancak hikayenin bir sonraki yolculuğunda hangi mitolojiyi ele alacakları konusunda henüz emin olmadığını ifade etti.

 

2018 çıkışlı God of War ve 2022'de çıkması planlanan God of War Ragnarok sonrası bir yeni oyun daha göreceğiz ve böylece seride ikinci bir üçleme olacak. Ragnarok sonrası gelecek olan oyun ikinci üçlemedeki hikayeyi de tamamlamış Öte yandan bunun serinin son oyunu olup olmayacağı konusunda henüz bir açıklama bulunmuyor. God of War Ragnarok ile birlikte Atreus'u daha büyümüş bir şekilde görmüştük. Muhtemelen üçüncü oyunda tam bir yetişkin olacaktır. Serinin bir sonraki oyununda hangi mitolojinin ele alınacağı ise fazlasıyla merak ediliyor. Daha önceki söylentiler God of War serisinin Mısır mitolojisine doğru evrileceği yönündeydi ancak konu ile alakalı hiçbir resmi doğrulama gelmedi.

 

God of War Ragnarok, PlayStation 5 ve PlayStation 4 için geliştiriliyor ve 2022 yılı içerisinde çıkması planlanıyor.


 

Kaynak: Gamesradar

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.