Ana içeriğe atla
Grand Theft Auto V Satışları 140 Milyonu Geçti

Grand Theft Auto V Satışları 140 Milyonu Geçti

Rockstar Games, Grand Theft Auto V satışlarının 140 milyonu aştığını duyurdu.

 

Belirtilene göre Grand Theft Auto V, çıkış yaptığı yıl hariç, en çok satış gerçekleştirdiği yıl 2020 olmuş. Ayrıca GTA Online da ise The Cayo Perico Heist içeriğinin gelmesi sonrası diğer aylara göre oyuncu sayısı daha da artmış. Grand Theft Auto Online üzerinden mikro ödemeler ile elde edilen gelir de bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %28 artış göstermiş.

 

Red Dead Redemption 2'nin online modu Red Dead Online da ise 2018'deki beta çıkışından bu yana en yüksek oyuncu sayısına ulaşmış. Geçtiğimiz aylarda Red Dead Online ayrı bir oyun olarak satışa sunulmuştu ve muhtemelen oyuncu sayısındaki etki de bu yüzden.

 

Rockstar Games'in ana şirketi Take-Two, ücretsiz içerikler ile kar yapmaya devam ediyor. Rockstar Games GTA Online için daha fazla The Cayo Perico Heist gibi tek kişi oynanabilen içerikler getirmeyi planlıyor. Ayrıca 2021'in ikinci yarısında Grand Theft Auto V, PlayStation 5 ve Xbox Series için çıkışını gerçekleştirecek. Üç nesil boyunca oyunculara sunulan Grand Theft Auto V'in online modu da tıpkı Red Dead Online gibi ayrıca satılacak. Grand Theft Auto V, şirkete bu kadar büyük gelir getirmeye devam ettikçe Grand Theft Auto 6'yı pek yakın zamanda göremeyeceğiz gibi gözüküyor.

 

Son olarak Take-Two bünyesi altında geliştirilen diğer oyunların güncel satış rakamları da paylaşıldı;

 

Red Dead Redemption 2 -- 36 milyon
NBA 2K21 -- 8 milyon
Borderlands 3 -- 12 milyon

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.