Ana içeriğe atla
İddiaya Göre Resident Evil 4 Remake'in Geliştirme Sürecinde Değişiklikler Yapıldı

İddiaya Göre Resident Evil 4 Remake'in Geliştirme Sürecinde Değişiklikler Yapıldı

Capcom, çevrimiçi tabanlı olanları saymazsak (Resistance ve RE:Verse gibi) bizlere her sene bir Resident Evil oyunu sunmayı hedefliyor. Özellikle 2021 yılı Resident Evil adına oldukça dolu geçecek zira serinin sekizinci oyunu Resident Evil Village ile birlikte Netflix yapımı bir animasyon dizisi ve yeni bir filmini göreceğiz. 2022 yılı içinse Capcom henüz daha resmi olarak duyurmamış olsa da Resident Evil 4 Remake ile bizleri karşılayacak gibi gözüküyor. Resident Evil 4 Remake için gündeme çeşitli iddialar ortaya atılıyor ve bu sefer atılan bir iddia oyunu bekleyenleri biraz da olsa endişelendirecek nitelikte.

 

Video Games Chronicle'ın haberine göre Resident Evil 4 Remake'i geliştiren M-Two ile Capcom arasında bir fikir ayrılığı oluşmuş ve oyunun geliştirme sürecinde önemli ve köklü değişiklikler yaşanmış. Habere göre Capcom, oyunun yapımını M-Two'dan alıp Capcom Development Division 1'e devretti. Bunun sebebi ise M-Two'nun orijinal oyunun köklerine sadık kalacak şekilde bir remake yapmayı istemesi. Capcom ise bunun tam tersi olarak orijinal oyundan esinlenilmiş fakat Resident Evil 2 remake oranlı bir yapım istemiş olması. Capcom, yeni unsurlar ve özellikler eşliğinde Resident Evil 2 remake'teki benzer sistemin Resident Evil 4 remake'te kullanılmasını istiyormuş ve şuan için oyunun geliştirmesi de bu yöne doğru kaydırılmış.

 

Bu değişiklikler oyunun ertelenmesine yol açabilirmiş hatta Video Games Chronicle, oyunun 2023'e ertelenebileceğini bile söylüyor. Video Games Chronicle durumu bizzat Capcom tarafından duymak istemiş ancak şirket konu hakkında açıklama yapmayı reddetmiş.

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.