Ana içeriğe atla
Warner Bros Games Bölünüyor

Warner Bros Games Bölünüyor

WarnerMedia'nın ana şirketi AT&T, Netflix ve Disney+ gibi yayın platformları ile rekabete girmek adına WarnerMedia da önemli değişikliklere imza atıyor.

 

AT&T, 43 milyar dolar karşılığında Discovery ile birleşme kararı aldı. HBO'yu da bünyesinde barındıran AT&T, bu anlaşma ile birlikte yayın ve sinema bölümlerini birleştirirken oyun bölümünü ise WarnerMedia çatısı altından ayırarak önemli düzenlemelere gidecek.

 

IGN tarafından belirtilene göre WarnerMedia'nın oyun bölümü Warner Bros Interactive Entertainment'ın bir kısmı satışa sunulacak. Aralarında NetherRealm, Monolith, Avalanche, Rocksteady, TT Games, Playdemic ve WB Games Montreal stüdyolarının bulunduğu Warner Bros Interactive Entertainment sadece finansal açıdan önemli olan stüdyoları bünyesi altında tutmaya devam edecek.

 

Warner Bros Interactive Entertainment tarafından belirtilene göre bu satış Mortal Kombat, Middle-Earth, Batman: Arkham ve Lego gibi serileri etkilemeyecek ve tüm bunlar olduğu gibi Warner Bros Interastive Entertainment'ın bir parçası olmaya devam edecek. Ancak bazı stüdyoların satışı ile birlikte sahip olunan diğer markalar şirketten ayrılmış olacak yada başka stüdyolara satılacak. Şimdilik bunların hangi markalar olduğu belirtilmedi ancak bazı söylentilerde aralarında Just Cause serisinin yer aldığı belirtiliyor.

 

wb-games-satışa-çıkıyor

 

WarnerMedia isim değişikliğine gidiyor

 

Öte yandan WarnerMedia ile Discovery'nin birleşmesi yeni bir isim değişikliğine neden oluyor. Şirketin yeni ismi haftaya açıklanacak. Ayrıca şirketler birleştiğinde, içeriklere yılda 20 milyar dolar harcama yapılacak. Pazarın en büyük pay sahibi olan Netflix'in yılda içeriklerine harcadığı miktar ise 17 milyar dolar. Ayrıca şirketin varlıklarının tam olarak yönetilmesi ve düzenli bir hale getirilmesinin ise yaklaşık bir yıl süreceği ifade edildi.

 

ABD'li medya devi AT&T, 2018'de WarnerMedia'nın tüm haklarını 108.7 milyar dolar karşılığında satın almıştı.

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.