Ana içeriğe atla
The Witcher 3 Yönetmeni CD Projekt RED'ten Olaylı Şekilde Ayrıldı

The Witcher 3 Yönetmeni CD Projekt RED'ten Olaylı Şekilde Ayrıldı

The Witcher 3: Wild Hunt yönetmeni ve Cyberpunk 2077 tasarım yönetmeni Konrad Tomaszkiewicz, 17 yılın ardından CD Projekt RED'ten ayrıldığını açıkladı.

 

Konrad Tomaszkiewicz'nin stüdyo içerisindeki bazı çalışanlara zorbalık ve şiddet eyleminde bulunduğu iddia edliyor hatta konu ile ilgili olarak CD Projekt RED soruşturma başlatmıştı. Konrad Tomaszkiewicz bu soruşturmanın sonunda suçsuz bulundu ancak buna rağmen istifa etmeyi tercih etmiş.

 

Konrad Tomaszkiewicz, CD Projekt RED'ten ayrıldıktan sonra iş arkadaşlarına mail atarak sebep olduğu durumla ilgili özür dilemiş ve davranışlarını değiştirmek için kendine zaman ayıracağını belirtmiş.

 

the-witcher-4-ne-zaman-çıkacak

 

CD Projekt RED yeniden yapılandırmaya gidiyor

 

Cyberpunk 2077'nin sorunlu çıkışı sonrası CD Projekt RED'te şirket içi yeniden yapılanma olacak. CD Projekt RED CEO'su Adam Kiciński, geliştirici ekiplerde değişikliklere gideceklerini ve oyunların yapım aşamaları ile kalite kontrollerinde daha dikkat olacaklarını belirtmişti.

 

CD Projekt RED, bundan böyle birden fazla proje üzerinde çalışmaya başlayacak. Stüdyo şimdiye kadar sadece tek bir proje üzerinde çalışıyordu. Artık hem oyun hem de markaları güçlendirecek yan içerikler ile aynı anda çalışacaklar.

 

CD Projekt RED halihazırda Cyberpunk 2077'deki sorunları gidermeye odaklanmış durumda. Öte yandan Cyberpunk 2077 ve The Witcher 3: Wild Hunt'ın yeni nesil versiyonlarını geliştiriyorlar ve 2021'in ikinci yarısında piyasaya sunulmuş olacak. Muhtemelen şirketin bir sonraki projesi yeni bir Witcher oyunu olabilir zira üçüncü oyun ile yükselişe geçen marka, Netflix dizisi, kitapları ve çizgi romanları eşliğinde oldukça popüler bir hale gelmişti. The Witcher dizisinin ikinci sezonunun ise yıl sonuna doğru yayınlanması planlanıyor.

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.