Ana içeriğe atla

Reklam

Yeni Filmdeki Kong'un Boyutu Tartışmalara Yol Açtı

Yeni Filmdeki Kong'un Boyutu Tartışmalara Yol Açtı

Godzilla vs Kong filminin ilk fragmanı geçtiğimiz günlerde yayınlandı ve çoğu kişinin beğenisi şimdiden topladı. Bizde herkes gibi filmi büyük bir heyecanla bekleyenlerdeniz. İki dev titanın kapışmasını izleyeceğimiz filmde ise Kong'un büyüklüğü tartışmalara neden oldu. Son filmde Kong, Godzilla'nın neredeyse bir bacağı büyüklüğünde iken nasıl bu kadar boy attığı merak konusu haline geldi, fakat bununda geçerli bir nedeni bulunuyor.

 

Godzilla vs Kong filmi Warner Bros firmasının Monsterverse ismini verdiği yeni evrene ait olacak. Godzilla vs Kong bu evrene ait yeni filmlere de kapı açacak ve başka yeni titanlar görme fırsatına erişeceğiz. Godzilla vs Kong filminde bu ikili dışında başka titanlarda olacağı gibi çoğunlukla Godzilla ile Kong'a odaklanılacak. Peki Kong: Kafatası Adası filmindeki Kong neden yeni filmde Godzilla ölçüsünde bu kadar büyük gözüküyor.

 

Muhtemelen herkesin ilk fikri yapımcıların eşit bir mücadeleyi işlemesi adına Kong'u Godzilla'nın boyutuna dengelemek istemesi olacaktır ancak durum öyle değil. Tartışmalara yol açan bu boy olayına yapımcılar bir açıklama getirdi.

 

Belirtilene göre son Godzilla filmlerine kıyasla Kong: Kafatası Adası filmi 70'li yıllarda geçiyor. Yani bunlar arasında kronolojik bir sıra yapacak olursak Kong: Kafatası Adası filmi hepsinden önce geçen bir zamana ait. Filmde Kong için "Apex Primate" ifadesine yer verilmiş bu da Kong'un ergen olduğu bir döneme denk geliyor. Yeni film ile birlikte aradan 50 yıl geçiyor ve haliyle Kong da olgunlaşıyor. Zaten Kong'un fragmandaki yüz ve sakallarında da bunu anlayabilirsiniz. Kong bir önceki filmde yaklaşık 32 Metre boyutunda iken Godzilla ise yaklaşık 120 metre boyutunda bir titan. Yani aradan geçen 50 yılda Kong, 88 metre boy atmış.

 

Peki filmde hangi titan kötü role bürünecek. Orası şuan için meçhul fakat fragmanda kötü karakterin Godzilla olacağı işaret ediliyor. İnsanlar Godzilla'nın yıkıcı gücünden korkmuş durumda. Kong ise Godzilla'ya kıyasla daha uysal diyebiliriz zira Kong bundan önce kafatası adasının koruyucuydu ve buradaki yerlileri çeşitli yaratıklara karşı koruyordu. Bakalım bu iki dev titanın mücadelesinde hangisi ayakta kalacak oldukça merak ediyoruz.

 

Godzilla vs Kong filmi 26 Mart 2021'de aynı anda sinema ve HBO Max üzerinde vizyona girecek. 21 Mayıs 2021'de ise ülkemizde gösterime girmesi bekleniyor.

 

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.