Ana içeriğe atla
Jade Raymond Oyun Stüdyosu Kurdu ve İlk Projesi PlayStation'a Özel Olacak

Jade Raymond Oyun Stüdyosu Kurdu ve İlk Projesi PlayStation'a Özel Olacak

Ubisoft'ta Assassin's Creed, Assassin's Creed II, Assassin's Creed: Bloodlines, Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist ve Watch Dogs oyunlarında yapımcı olarak rol alan ve daha sonra Electronic Arts ve oradan da Google Stadia stüdyolarının başına geçen Jade Raymond, Google'ın Stadia stüdyolarını kapatması sonrası geçtiğimiz aylarda ayrıldı ve kendi bağımsız oyun stüdyosu Haven adlı stüdyoyu kurduğunu duyurdu.

 

Montreal Kanada merkezli Haven'ın ilk projesi ise PlayStation platformuna özel yeni bir IP olacak. Jade Raymond kariyeri boyunca birlikte çalıştığı pek çok tecrübeli geliştiricileri kendi stüdyosuna dahil etti.

 

Jade Raymond, yeni projenin insanların duygularını ifade edebileceği ve topluluk bulabilecekleri dünyalar oluşturmak üzerine olacağını söylüyor. Oyunun hangi türde olacağına dair bir detay paylaşmadı ancak insabnların deneyim etmesinden memnun kalacağı bir yapım ortaya çıkarmak istediklerini belirtti.

 

PlayStation Studios Başkanı Hermen Hulst, Sony'nin desteği ile birlikte Haven'ın geleceğine yatırım yapmaktan gurur duyduklarını ifade etti ve Jade Raymond'ın tecrübesi ile birlikte Haven ile yeni projeye sonsuz güvendiklerini söyledi.

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.