Ana içeriğe atla
The Last of Us Part II BAFTA Oyun Ödülleri'nde 13 Dalda Aday Gösterildi

The Last of Us Part II BAFTA Oyun Ödülleri'nde 13 Dalda Aday Gösterildi

BAFTA oyun ödüllerinin adayları belli oldu.

 

Bu yılki BAFTA oyun ödüllerinde birçok farklı kategoride, Sony'nin PlayStation özel oyunları boy gösteriyor. Özellikle The Last of Us Part II, Yılın Oyunu dahil 13 farklı kategoride aday gösterilerek bir rekora imza attı. Böylelikle The Last of Us Part II, BAFTA Oyun Ödülleri tarihinde şimdiye kadar en fazla kategoriye aday gösterilen oyun oldu.

 

Bunun dışında Ghost of Tsushima 10, Marvel's Spider-Man: Miles Morales 7, Dreams 6 ve Sackboy: A Big Adventure 4, Astro's Playroom 3, Demon's Souls ise 1 dalda aday gösterildi. PlayStation özel oyunları dışında 2020'ye damga vuran diğer oyunlardan olan Hades sekiz, Animal Crossing: New Horizon ile Fall Guys ise beş farklı kategoride adaylıklarını gösterdi.

 

Kazananların 25 Mart'ta duyurulacağı BAFTA Oyun Ödüllerinde Yılın oyunu oylaması halkın oyları ile belli olacak ve ee.co.uk adresi üzerinden oylama başlamış durumda.

 

BAFTA Yılın oyunu kategorisinde Animal Crossing: New Horizons, Call of Duty: Warzone, Ghost of Tsushima, Hades, The Last of Us Part II ve Valorant yarışıyor. Cyberpunk 2077, F1 2020, Demon's Souls, Doom: Eternal, Assassin's Creed Valhalla, Astro's Playroom, Call of the Sea, Carrion, Destiny 2: Beyond Light ve daha birçok oyunun bulunduğu BAFTA Oyun Ödüllerinin tüm adaylarını buradan inceleyebilirsiniz.

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.