Ana içeriğe atla
Matrix 4'ün Senaryo Detayları Sızdırıldı

Matrix 4'ün Senaryo Detayları Sızdırıldı

Uzun yıllar sonra Matrix'in dördüncü filmi nihayet duyurulmuştu. Filmin duyurusu esnasında Keanu Reeves'in de kadroda yer alacağı haberi ise fazlasıyla heyecan verici olmuştu. Üçlemedeki son film olan Revolutions tam 18 sene önce vizyona girmişti ve bunca zaman sonra dördüncü filme kavuşmamıza az bir süre kaldı. Henüz Matrix 4'e dair resmi bir bilgi bulunmuyor ancak bazı sızıntılar filmin senaryosunu ve tam adını ortaya çıkardı.

 

Filmde makyaj sanatçısı olarak çalışan Shunika Terry bir Instagram gönderisinde filmin adını sızdırdı. Gönderiye göre filmin adı The Matrix: Resurrection olacak. Ayrıca "We Got This Covered" gibi bazı farklı kaynaklarda bu ismi doğruluyor.

 

Filmin adı ortaya çıktıktan sonra senaryoya dair çeşitli teorilerde gündeme geldi. Bunlardan bir çoğu filmin adından yola çıkarak bunun yeniden doğuş hikayesini anlatacağını öne sürüyor. Bunun dışında çeşitli kaynaklar en az iki karakterin ölümden geri döneceğini savunuyor. Bu iki karakterde elbette Neo ve Trinity'ten başkası değil zira, filmi izleyenlerin bileceği üzere Neo ve Trinity son filmde ölmüşlerdi. Bir diğer merak edilen konu ise filmin baş kötüsü Ajan Smith'in geri dönüp, dönmeyeceği. Üçlemedeki Ajan Smith'i canlandıran Hugo Weaving'in yeni filmde yer almayacağını biliyoruz fakat bu karakteri yeni filmde, yeni bir aktör ile görmemizde olası.

 

Henüz filmin yapımcısının bahsi geçen detaylar hakkında resmi bir açıklama yapmadığını belirtelim.

 

Pandemiden kaynaklı bir erteleme olmaması durumunda Matrix 4, 22 Aralık 2021'de vizyona girecek.

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.