Ana içeriğe atla
Metro Exodus Enhanced Edition Versiyonu Duyuruldu

Metro Exodus Enhanced Edition Versiyonu Duyuruldu

Metro Exodus'un Enhanced Edition versiyonu PC için duyuruldu.

 

Metro Exodus Enhanced Edition, çeşitli grafik ve ışıklandırmadaki iyileştirmelerin yanında ray tracing ve DLSS 2.0 özelliklerini destekleyecek.

 

İlkbaharda Steam, Epic Games Store ve GOG üzerinde satışa sunulacak olan Enhanced Edition'a, daha önce PC sürümünü satın alan kullanıcılar ücretsiz olarak sahip olabilecek.

 

Mac ve Linux destekleri ise çok yakında geliyor. Belirtilene göre Mac versiyonu Mart ayında, Linux versiyonu ise bu yıl içinde yayınlanacak.

 

Oyunun PlayStation 5 ve Xbox Series özellikleri de detaylandırıldı. Buna göre Metro Exodus iki konsolda üzerinde ray tracing açık şekilde 4K çözünürlük ve 60 kare hızında çalışacak. Xbox Series S platformunda ise ray tracing açık şekilde 1080p çözünürlükte çalışacak. Xbox Series S üzerinde optimizasyon devam ettiği için kare hızı konusunda bir bilgi henüz paylaşılmadı. Yeni nesil versiyonları 2021 yılı içerisinde yayınlanacak.

 

Tıpkı PC kullanıcılarına sunulacak olan Enhanced Edition versiyonunda olduğu gibi, Metro Exodus'u daha önce konsollarda satın almış kullanıcılar yeni nesil versiyonuna ücretsiz sahip olacak.

 

Oyunun yeni nesil konsollar ile PC'deki Enhanced Edition versiyonu arasındaki farklarda karşılaştırıldı. Aşağıdaki tabloda görebileceğiniz üzere PC versiyonunda PS5 ve Xbox Series'e kıyasla sadece geliştirilmiş ışın izleme yansımaları ve DLSS 2.0 desteği bulunuyor, geriye kalan bütün iyileştirmeler her iki platform üzerinde de aynı olacak.

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.