Ana içeriğe atla
Microsoft, İleride Başka Japon Stüdyolarını Bünyesine Dahil Edecek

Microsoft, İleride Başka Japon Stüdyolarını Bünyesine Dahil Edecek

Microsoft, Japonya pazarına açılmak için bir süredir Japon oyun stüdyolarının peşindeydi. Hatta eski zamanlarda Microsoft, Nintendo'ya bile satın alma konusunda teklif götürmüş ancak Nintendo'nun yetkilileri alaycı bir tavır ile Microsoft'un bu teklifini reddetmiş. Microsoft'un Bethesda ve daha birçok stüdyoyu bünyesinde barındıran ZeniMax Media'yı satın alımı geçtiğimiz günlerde tamamlanmıştı. Bu satın alımın bir parçası olan The Evil Within'in geliştiricisi Tango Gameworks ise Microsoft'un Japonya pazarına açılımındaki ilk hamlesi oldu.

 

Tango Gameworks, Microsoft'un bu planlamasının öncülerinden biri olacak. Xbox patronu Phil Spencer tarafından belirtilene göre Tango Gameworks'ün Microsoft'un Japonya'daki birinci parti oluşumunda ilk büyük adımı temsil ettiğini ve ileride daha fazla Japonyalı stüdyo satın alacaklarını dile getirdi.

 

Phil Spencer yakın zamanda Japonya merkezli olan Tango Gameworks'ü ziyarete gidecek. Ekip ile tanışmak için heyecanlı olduğunu belirten Phil Spencer, Tango Gameworks'ün yaptıkları işlere karşı büyük saygı duyduğunu da söyledi.

 

Tango Gameworks halihazırda GhostWire: Tokyo oyunu üzerinde çalışıyor ve Sony ile önceden yapılan bir anlaşma gereği süreli özel oyun olarak ilk başta PlayStation 5 ile PC için çıkacak ve bir yıl sonra Xbox platformuna gelecek.

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.