Ana içeriğe atla
Nintendo Switch'in Yeni Modeli 4K Çözünürlüğe Sahip Olabilir

Nintendo Switch'in Yeni Modeli 4K Çözünürlüğe Sahip Olabilir

Nintendo Switch'in yeni modeline dair bu kezde Bloomberg cephesinden yorum geldi.

 

Bloomberg editörleri Takashi Mochizuki ile Sohee Kim tarafından paylaşılan habere göre, yeni Switch modeli 7 inçlik OLED ekran panele sahip olacak ve taşınabilir modda 720p çözünürlükte, TV modunda ise 4K çözünürlükte çalışacak.

 

OLED ekran, mevcut kristal Switch ekranına kıyasla daha az pil tüketimi, daha yüksek kontrast ve daha yüksek tepkime süresi gibi özellikleri hedefliyor.

 

Bloomberg'in kaynakları tarafından belirtilene göre Nintendo ile Samsung, önümüzdeki Haziran ayında yeni Switch modeli için seri üretime başlayacak. İlk partide ise bir milyona yakın bir üretimin gerçekleşmesi planlanıyormuş. Ayrıca konsolun bu yıl sonlarına doğru duyurulması ve noel döneminde ise piyasaya çıkması bekleniyor.

 

Nintendo, yepyeni bir konsol sunmak yerine oldukça iyi bir satış ivmesi yakaladığı Switch'in yüksek çözünürlüklü modelini çıkartarak mevcut kullanıcı kitlesini bölmek istemiyor.

 

Geçtiğimiz ay Nintendo başkanı Shuntaro Furukawa, yakın bir zamanda yeni Switch modelini duyurmayı planlamadıklarını söylemişti.

 

Bloomberg, bu iddiaları doğrulamak adına Nintendo ve Samsung ile iletişime geçmiş ancak her iki firmada konu ile ilgili olarak açıklama yapmayı reddetmiş.

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.