Ana içeriğe atla

Reklam

Nintendo Yakın Zamanda Başka Bir Switch Modelinin Çıkmayacağını Doğruladı

Nintendo Yakın Zamanda Başka Bir Switch Modelinin Çıkmayacağını Doğruladı

Nintendo, Switch Pro söylentilerinin ardından beklenmedik bir şekilde Switch OLED modelini duyurmuştu. Donanımsal olarak standart Switch'ten hiçbir farkı olmayan OLED, söylentilerde yer alan Switch Pro'nun dengine eş değer değil. Haliyle Nintendo'nun Pro modeli daha sonra duyuracağına yönelik yeni söylentiler gündeme geldi ancak Japon devinin şimdilik böyle bir planlaması bulunmuyor gibi gözüküyor.

 

Nintendo, Switch Pro ve benzeri söylentilerinn gerçeği yansıtmadığını ve yanlış bilgi oluşturduğunu belirtti. Şu an için böyle bir planlamaları olmadığını öne süren Nintendo, OLED model dışında yakın zamanda bir başka Switch modelini piyasaya sürme gibi bir planlamaları olmadığını doğruladı.

 

Bloomberg tarafından yapılan bir haberde, sadece ekran güncellemesi alan Switch OLED ile orijinal Switch model arasında bir donanım farkının bulunmamasına ilişkin olarak yapılan 50 dolarlık fiyat artışının şirketin kar marjını arttırmaya yönelik bir hamle olduğunu öne sürdü. Nintendo bu iddianın yanlış olduğunu ve şirketin itibarını zedelemeye yönelik bir hareketle yapıldığını vurguladı.

 

switch-oled-ne-zaman-çıkacak

 

Switch OLED ne gibi farklar sunacak

 

Switch OLED, orijinal modeldeki 6,2 inç LCD ekrana kıyasla 7 inçlik bir OLED ekrana sahip olacak. LCD ekrana kıyasla OLED daha keskin bir görüntü kalitesi sunuyor ancak bunun ne kadar büyük bir fark oluşturacağı tartışılır. Ayrıca cihazı TV'ye bağlamaya yarayan dock adaptörünün ise görsel olarak biraz farklı olduğunu söyleyebiliriz. Standart Switch modeli ABD üzerinde $299,99 fiyat etiketine sahipken OLED model ise $349,99 fiyattan satışa sunulacak.

 

Siyah ve Beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip olacak olan Switch OLED, Ekim 2021'de satışa sunulacak.

 

nintendo-switch-oled-türkiye-fiyatı-ne-kadar-olacak

 

Switch OLED modelinin Türkiye fiyatı ne kadar olacak

 

Switch OLED, $349,99 fiyattan piyasadaki yerini almaya hazırlanıyor. Cihazın Türkiye satış temsilcisi CD Media henüz OLED modelin ülkemizde ne kadardan satılacağını açıklamadı. Güncel döviz üzerinden 349,99 dolar, 3 bin Türk Lirasına tekabül ediyor ancak bunun üstüne yüksek vergileri dahil ettiğimizde bu fiyatın 6.000 TL'yi bulacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Zira standart Switch modeli halihazırda ülkemizde 5 bin Türk Lirası bandında satılmakta ve haliyle OLED modelinde aynı fiyat etiketinden yada daha aşağısından satışa sunulacağını düşünmek güç olur.

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.