Ana içeriğe atla

Reklam

PlayStation Store Üzerindeki Oyun Fiyatları Zamlandı

PlayStation Store Üzerindeki Oyun Fiyatları Zamlandı

Dövizin her geçen gün artması gündelik yaşantımızı da etkiliyor. Ne yazık ki evdeki hesabın çarşıya hiç uymadığı bir dönemden geçiyoruz ve oyuncular olarak bu durum herkes gibi bizlere de yasımakta. Şuan için oyunculuğun en son kalesi konumunda bulunan Steam üzerinde konsollara kıyasla daha uygun fiyatlara oyun satın almak mümkün. Zira Xbox Store'da bhaız indirimlerde Steam'i aratmıyor. Ancak PlayStation Store tarafına baktığımızda bugünlerde oyun fiyatlarının 1.000 TL'ye dayandığını görüyoruz.

 

PlayStation Store üzerinde geçtiğimiz gün bir fiyat güncellemesi yapıldı ve birçok oyunun fiyatında iki kat artış yaşandı. Yeni çıkacak oyunlar bir kenara dursun 2018 çıkışlı Far Cry 5'in fiyatı bile 789 TL olmuş durumda. Aynı oyun şu anda 47 TL'den Xbox Store üzerinde satılmakta. Başka örnekler verecek olursak geçtiğimiz günlerde PlayStation Store'a geri dönen Cyberpunk 2077, 399 TL'den satışa sunulmuştu ancak zamlı olarak 479 TL'ye çıktı. Bir başka örnek olarak 2019 çıkışlı Need for Speed Heat ise 899 TL fiyat ile PlayStation Store üzerinde başka bir zamlanan oyun olarak yer alıyor.

 

playstation-store-fiyatları-zamlandı

 

Konsol üzerinde oyun oynamak artık mümkün değil

 

Yapılan fiyat güncellemesi ile ilgili olarak PlayStation Türkiye tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. Diğer platformlardaki fiyatlar böyleyken PlayStation Store üzerindeki fiyatların bu şekilde olması, ülkeye özel herhangi bir fiyat politikası uygulanmadığını gösteriyor. Üstelik 60 Euro fiyattan satılan bir oyunun değeri şimdilik yüksek dövize kıyasla 622 TL olmasına rağmen bu rakamın 800 TL küsürlerden satılması kullanıcılarda şüphe uyandırıyor.

 

Twitter üzerinde ise bahsi geçen zam gündem oldu ve pek çok kullanıcı haklı olarak tepkisini dile getirdi. PlayStation Türkiye tarafından konu ile ilgili olarak bir açıklama yapılması bekleniyor.

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.