Ana içeriğe atla
Pokemon GO Türkiye'de Çıkışını Gerçekleştirdi

Pokemon GO Türkiye'de Çıkışını Gerçekleştirdi

Temmuz 2016'da dünyanın çoğu bölgesinde çıkış yapan Pokemon GO, dünya genelinde büyük bir çılgınlığa sebep olmuştu. Birçok habere de konu olan Pokemon GO çıkışından tam 5 yıl sonra Türkiye'de yayınlandı.

 

Navigasyon sistemi üzerine kurulu olan Pokemon GO, bu teknolojiyi ilk tanıttığında herkes tarafından şaşkınlıkla karşılanmıştı zira oyunu oynamak için gerçek zamanlı olarak yürümeniz ve çeşitli yerlerde Pokemon aramanız gerekiyordu. Bu nedenle o dönem ülkemizde resmi çıkışını dahi gerçekleştirmeyen oyuna APK dosyası üzerinden erişen oyuncular bu çılgınlığa dahil olarak sokaklara dökülmüştü. Hatta sivillere yasak olan askeri bölgelere girip Pokemon arayan bazı çılgın arkadaşlarda olmuştu.

 

pokemon-go-türkiyede-yayınlandı

 

Pokemon GO artık Play Store ve App Store üzerinden indirilebilir

 

Uzun yılların ardından Pokemon GO belki ilk çıktığı dönemdeki popülaritesinde olmayabilir ancak geliştirici Niantic, yayınladığı çeşitli güncellemeler ile oyunu desteklemeye ve güncel tutmaya devam ediyor. Öte yandan ilk jenarasyon Pokemonlar haricinde diğer jenerasyonlardan çeşitli Pokemonlar'da oyunda erişilebilir durumda tabi ki öncelikli olarak bunları yakalamanız gerekiyor.

 

Pokemon GO - Play Store: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nianticlabs.pokemongo

Pokemon GO - App Store: https://apps.apple.com/tr/app/pok%C3%A9mon-go/id1094591345

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.