Ana içeriğe atla

Reklam

Pokemon'un 25. Yıl Dönümünde Yeni Oyunun Duyurusu Yapılabilir

Pokemon'un 25. Yıl Dönümünde Yeni Oyunun Duyurusu Yapılabilir

Bu yıl Nintendo tarafında hem Zelda serininin 35. Yıl dönümü, hem de Pokemon serisinin 25. Yıl dönümünün kutlaması yapılacak. Özellikle Pokemon tarafında bu kutlama yeni bir oyun duyurusu eşliğinde gerçekleşebilir.

 

27 Şubat'ta 25 yılını geride bırakacak olan Pokemon serisi çoğumuz gibi çocukluğumuzda büyük bir yere sahipti. Şimdilerde çizgi filmlerinde olmasa da Pokemon aktif hayatına oyunlar ve kartlar üzerinden devam ediyor. Pokemon'un resmi sitesi üzerinde yapılan değişiklikler, 27 Şubat'ta bazı etkinliklerin yapılacağını gösteriyor. Bu etkinlikler dahilinde yeni bir oyunun duyurusu da kesin olarak beklenmekte ki geçtiğimiz zamanda Nintendo tarafı 2021'de Pokemon'a dair yeni duyuruların bizleri karşılayacağını belirtmişti.

 

Görünen o ki yeni oyun için fazla beklememize gereke kalmayacağa benziyor. Gelen bazı söylentilere göre ise bu yeni oyunun Pokemon Diamond & Pearl yeniden yapımının olacağı düşünülüyor. Centro Pokemon tarafından ortaya atılan bu iddiaya göre bu duyuru birkaç gün içerisinde resmiyet kazanacakmış. Daha öncede bazı çeşitli kaynaklar, Pokemon Diamond & Pearl remake iddialarını gündeme getirmişti. Ayrıca oyunu resmi sitesinin halen aktif olması ve GameStop’ta oyunun listelenmesi iddiaları daha da güçlendiriyor. Daha önce GameStop üzerinde iki farklı Pokemon oyunu listelenmiş ve kısa süre sonra siteden kaldırılmıştı.

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.