Ana içeriğe atla

Reklam

Resident Evil Village için Yeni Detayların Bulunduğu Oynanış Videosu Yayınlandı

Resident Evil Village için Yeni Detayların Bulunduğu Oynanış Videosu Yayınlandı

Capcom, Resident Evil için düzenlediği sunumda Resident Evil Village için yeni oynanış videosunu ve oyuna dair önemli detayları paylaştı. Ayrıca Netflix yapımı animasyon dizisi Resident Evil: Infinite Darkness için yayın tarihi ve Resident Evil 4'ün sanal gerçekçilik versiyonu da sunum esnasında yapılan duyurular arasında yerini aldı.

 

Resident Evil Village'ın bu yeni oynanış videosun kasabadaki yeni karakterleri görme fırsatına erişiyor. Serinin yedinci oyununda kontrol ettiğimiz Ethan Winters, Resident Evil Village ile tekrar kontrolümüz altında olacak ve karısı Mia'yı öldürüp çocuğunu kaçıran Chris Redfield'ın oyunda kötü bir ima bıraktığını söyleyebiliriz.

 

Oynanış videosunda düşmanlardan yada değerli eşyaları satarak elde edeceğimiz para birimi ile Ethan'ın karakter ve silah geliştirmelerini yapabileceğiz. Oyunda karakter gelişimi avcılıktan geçiyor. Köydeki keçi, balık, domuz ya da tavuk gibi hayvanları avlayarak etlerinden yemek pişirebileceğiz ve bu bize çeşitli özellik yükseltmeleri sunacak. Tüm bu işlevler Duke'un elinden geçecek yani kendisi oyun boyunca sık sık ziyaret edeceğiz.

 

Resident Evil Infinite Darkness yayın tarihi

Netflix yapımı Resident Evil: Infinite Darkness animasyon dizisinin Temmuz ayında yayınlanacağı bilgisi paylaşıldı. Resident Evil 4'teki olaylardan iki yıl sonrasını konu alacak dizide Leon ile Claire'i bol bol göreceğiz.

 

Resident Evil Village Demosu geliyor

 

Daha öncesinde PlayStation 5 için Maiden isimli bir demo yayınlanmıştı. Bu demo'da şimdiden oldukça popüler olan ana kötü karakter Lady Dimitrescu'nun kalesinden kaçmaya çalışan bir hizmetçiyi kontrol ediyorduk. Sadece keşif üzerine olan demo oynanışa dair pek bir detay içermiyordu. Ancak tüm platformlarda yayınlanacak olan yeni demo silahlı çatışma mekaniklerine kadar oyunun temel oynanış mekaniklerini deneyim etmemize imkan sunacak.

 

Capcom'un önceliği PlayStation oyuncularına verdiği bu yeni demonun iki ayağı olacak, ilki 30 dakikalık köyde geçen demo 18 Nisan 20:00'da yayınlanacak ve 19 Nisan 04:00'a kadar ulaşılabilir olacak. İkinci demo ise kalede geçecek ve yine 30 dakikalık sürede istediğiniz gibi ilerlemeniz mümkün durumda. Kalede geçen ikinci demo 25 Nisan 20:00'da yayınlanacak ve 26 Nisan 04:00'a kadar ulaşılabilir olacak. Bu iki demo da PlayStation 4 ve PlayStation 5 özel. Ayrıca bugünden itibaren demo PlayStation Store üzerinde ön yüklemeye açılacak.

 

PlayStation 4 ve PlayStation 5 ile birlikte Xbox Series, Xbox One, PC ve Stadia için yayınlanacak olan diğer demo ise 2 Mayıs 03:00'da yayınlanacak ve 3 Mayıs 03:00'a kadar ulaşılabilir olacak. Toplamda 60 dakikalık süre tanınacak olan bu demo da köy yada kaleyi keşfedebileceksiniz.

 

Resident Evil Village'ın Mercenaries modu duyuruldu

 

Resident Evil Village ana hikayesinin doyuruculuğu kadar ek içerikler ile de oyuncuları boş bırakmayacak. Çok oyunculu Resident Evil RE:Verse haricinde Mercenaries isimli ve apayrı bir mod duyuruldu. Bölgeleri verilen kısıtlı süre içerisinde bitirmeye çalışacağımız modda sürekli olarak çeşitli düşmanlar üstümüze gelecek. Bölümleri daha kolay bir şekilde geçmek için karakterimizin özelliklerini özelleştirebileceğiz.

 

Resident Evil 25.yıldönümü şerefine masa oyunları ile kart oyunları gibi içeriklerin de geleceği belirtildi.

 

Resident Evil 4 VR sürümü duyuruldu

 

Birçok söylenti Resident Evil 4'ün remake versiyonunun duyurulacağını belirtse de Capcom beklenmedik bir şekilde Resident Revil 4'ün sanal gerçekliğe uyarlanan sürümünü duyurdu. Oculus Quest 2 için duyurulan bu sürüm için 21 Nisan'da daha fazla detay paylaşılacak. Şimdilik fragmanda gördüğümüz kadarı ile Resident Evil 4'ün sanal gerçeklik için FPS kamera açısı ile yeniden tasarlandığı oldu. Belki de bu Resident Evil 4 remake için ön ayak olacak.

 

Resident Evil Village teknik detayları ne durumda?

 

Capcom, Resident Evil Village'ın tüm platformlardaki teknik detaylarını da paylaştı. Özellikle oyunun PlayStation 4 ile Xbox One üzerinde performansı merak konusu iken paylaşılan bu resmi bilgilerde oyunun her iki konsolda da 900p çözünürlükte çalışacağı ortaya çıktı.

 

PlayStation 5 - 4K HDR 60FPS
PlayStation 5 (Ray Tracing) - 4K HDR 45FPS

 

Xbox Series X - 4K HDR 60FPS
Xbox Series X (Ray Tracing) - 4K HDR 45FPS

 

Xbox Series S - 1440p HDR 45 FPS
Xbox Series S (Ray Tracing) - 1440p HDR 30FPS

 

PlayStation 4 Pro - 1080p 60FPS
PlayStation 4 Pro (Yüksek Çözünürlük) - 4K HDR 30FPS

 

Xbox One X - 1080p 60FPS
Xbox One X (Yüksek Çözünürlük) - 4K HDR 30FPS

 

PlayStation 4 - 900p 45FPS

 

Xbox One - 900p 30FPS

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.