Ana içeriğe atla

Reklam

Sherlock Holmes: Chapter One 16 Kasım'da Geliyor

Sherlock Holmes: Chapter One 16 Kasım'da Geliyor

Geliştirici Frogwares, Sherlock Holmes: Chapter One'ın çıkış tarihini yeni bir tanıtım fragmanı eşliğinde duyurdu. Buna ek olarak 7 dakikalık yeni bir oynanış videosu da paylaşıldı.

 

Sherlock Holmes: Chapter One, 16 Kasım 2021'de PlayStation 5, Xbox Series ve PC için Epic Games Store ile Steam üzerinde çıkış yapacak. Oyunun PlayStation 4 ve Xbox One sürümleri de mevcut olacak ancak bunların çıkış tarihi daha ileriye alınmış durumda.

 

Sherlock Holmes: Chapter One, PC ve Xbox konsolları için resmi Türkçe desteğine sahip olacak. PlayStation versiyonunun hangi dilleri desteklediği henüz açıklanmamış ancak Xbox versiyonunda Türkçe olacağını düşünürsek PlayStation tarafınında benzer olacağını söyleyebiliriz.

 

 

 

Sherlock Holmes: Chapter One hakkında

 

Sherlock olarak bu açık dünya dedektiflik macerasında verdiğin kararlarla namın yürüyecek. Aldatmaca, şiddet ve çıkarımlar, elinde olan yeteneklerin sadece bazıları. Gizemli yardımcın ve akıl danıştığın arkadaşın Jon da yanında.

 

İster sorunları çözmek için kaba kuvvet kullan, istersen de aklını kullanarak zaaflarını tespit ettiğin düşmanlarının bir adım önünde ol. Araştırmacı yeteneklerini güçlendirdikçe hangi durumun ne gerektirdiğine karar ver. Geçmişinle yüzleşerek kaderinde yazan efsaneye dönüşme zamanın geldi.

 

Yetişkinliğe geçiş aşamasında genç bir süvari olan Sherlock ile daha önce hiçbir oyunda veya hikâyede olmayan yollarla itibar kazanacaksın. Efsane olmadan önceki genç kibrini ve saflığını hiç görmemiştik. Artık bu zamanları yaşayacaksın.

 

Bir sonraki ipucunun nereden geleceğini asla bilemezsin. Gerçeğin peşinde, ipuçlarını, dedikoduları, kılık değiştirmeyi, etiketleri ve belirlenmiş kanıtları kullanarak şehri keşfet ve aklında sağlam bir dava kur.

 

19 yüzyılda geçen, hareketli ancak cennet hariç her yere benzeyen bir Akdeniz adası. Adalıların geleneklerine bağlı olması ve yabancıları dışlaması senin işini daha da zorlaştırırken, politik yozlaşma ve suçlar tavan yapmış durumda.

 

Her hikâyenin iki yüzü vardır ve gururlu adalılar da farklı bir hakikat ve adalet algısına sahip. Gerçeği ortaya çıkarmanın yarardan çok zararı olup olmadığına karar vermek ve nasıl bir insana dönüşeceğini belirlemek sana kalmış.

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.