Ana içeriğe atla
The Sinking City Geliştiricisi Oyunu Steam'den Satın Alınmaması Konusunda Uyardı

The Sinking City Geliştiricisi Oyunu Steam'den Satın Alınmaması Konusunda Uyardı

The Sinking City geliştiricisi Frogwares ve yayıncısı Nacon arasındaki problemler devam ediyor.

 

Frogwares daha önce, yayıncı Nacon'un gerekli finansal desteği kendilerine sunmadıklarını ve isim haklarının kendilerinde olmasına rağmen oyunun yapımını başka bir geliştirici stüdyoya devretmek için kaynak kodlarını talep ettiklerini belirtmişti. Ayrıca oyun çıktıktan sonra Frogwares'e satıştan pay düşmemesi adına Nacon bazı girişimlerde bulunmuş ve geliştirici ekibi tamamen saf dışı bırakmaya çalışmış.

 

Frogwares ise buna karşılık olarak The Sİnking City'i bütün dijital mağazalar üzerinden satıştan kaldırmıştı. Bir süre sonra oyun tekrar satışa sunuldu ancak ikinci bir kez daha satıştan kaldırıldı. Geçtiğimiz günlerde ise The Sinking City aniden Steam üzerinde %60 indirim ile birlikte 28,40 TL'den tekrar satışa sunuldu ancak, geliştirici Frogwares oyunu Steam üzerinden satın almamanız konusunda uyarıyor.

 

Hem Frogwares hem de oyunu satın alan kullanıcıların incelemelerinde belirtilene göre The Sinking City'nin Steam sürümü oyunun farklı ve desteklenmeyen bir versiyonuna ait. Frogwares bu versiyonun kendileri tarafından oluşturulmadığını belirtiyor. Kullanıcılar ise Steam versiyonunda DLC, başarımlar ve bulut depolama gibi özelliklerin eksik olduğunu ve bunun desteklenmeyen eski bir versiyon olduğunu belirtmişler.

 

Geçtiğimiz haftalarda ise Frogwares, The Sinking City'i PlayStation 5 için duyurmuş ancak oyunu daha önce PlayStation 4 üzerinden satın alanların PS5 versiyonuna ücretsiz yükseltemeyeceklerini ifade etmişti. Sebep ise PS4 versiyonu yayıncısının Nacon olması.

 

Görünen o ki geliştirici Frogwares ile yayıncı Nacon'ın ellerinde oyunun iki farklı versiyonu bulunuyor. Her iki firma arasındaki yasal mücadele devam etmekte ce henüz bir sonuca varılmış değil.

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.