Ana içeriğe atla
Sony Interactive Entertainment Bünyesindeki Japan Studio Oyun Geliştirmeyi Sonlandırıyor

Sony Interactive Entertainment Bünyesindeki Japan Studio Oyun Geliştirmeyi Sonlandırıyor

Video Games Chronicle, güvenilir kaynaklardan edinmiş oldukları bilgiler sonucunda Ape Escape, Patapon, LocoRoco ve Knack dahil pek çok oyunun arkasındaki stüdyo Japan Studio'un oyun geliştirme işine son verdiği ve küçülmeye gidileceğini belirtti.

 

Buna göre Sony, Japan Studio da çalışanların sözleşmelerini yenilememiş ve birçok kişiyi işten çıkartacakmış. Stüdyoda kalan ekibin bir kısmı ise Astro Bot serisi geliştiricisi ASOBI Team'e kaydırılacakmış. The Last Guardian, Days Gone ve Demon's Souls remake gibi pek çok oyunun geliştirilmesine yardımda da bulunan stüdyo dan Bloodborne yapımcısı Masaaki Yamagiwa ile yine ekipte bulunan birkaç isim ayrılmıştı. Ayrıca Silent Hill, Siren ve Gravity Rush yaratıcısı olan Keiichiro Toyama aynı şekilde stüdyodan ayrıldı ve neredeyse hiçbir tecrübeli isim kalmadı.

 

Sony, bu kararı vermesindeki sebep olarak Japan Studio'nun son yıllarda yeterince kârlı olmaması gösterilmiş. 1993 yılında kurulan stüdyo, özellikle PlayStation 4 nesli boyunca aktif rol oynamıştı.

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.