Ana içeriğe atla
S.T.A.L.K.E.R. 2 Xbox Series X'te RTX Destekli Olacak

S.T.A.L.K.E.R. 2 Xbox Series X'te RTX Destekli Olacak

Geliştirici GSC Game World, S.T.A.L.K.E.R. 2'nin geliştirme süreci hakkında bilgiler paylaştı.

 

GSC Game World'ten Zachar Bocharow, Xbox blogu üzerinden paylaştığı geliştirici günlüğünde oyunun geliştirme sürecinin sorunsuz bir şekilde sürdüğünü ifade etti. Ayrıca uzun süreden beridir söylenti olarak dile getirilen RTX ve 4K çözünürlük desteğinin de Xbox Series X'te olacağı doğrulandı.

 

Bunlar haricinde oyuna dair bazı bilgilerde paylaşıldı. Buna göre oyundaki ana karakterin takma adı Skif olacak. Oyuncuların verecekleri kararlara göre bölge alanları şekillenecek. Daha önce yayınlanan oynanış fragmanındaki bölgenin ise Pripyat çevresinde bulunan ilkokul olduğu doğrulandı. Dışarıdan gelen gürültü ise Zone merkezinde meydana gelen enerji patlamasından kaynaklanmış. Oyunda da buna benzer patlamalar gerçekleştiğinde oyuncuların güvenli bir yere saklanıp beklemesi gerekecek aksi taktirde bu ölümcül sonuçlara yol açabilecek.

 

S.T.A.L.K.E.R. 2 sadece Xbox Series X/S ve PC için geliştiriliyor. Oyunun çıkış tarihine dair henüz hiçbir bilgi paylaşılmadı. S.T.A.L.K.E.R. 2 ilk günden konsoldaki Xbox Game Pass kütüphanesine dahil edilecek.

 

Daha öncesinde yayınlanana oynanış fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.