Ana içeriğe atla
Ubisoft Gelecekte Daha Fazla Oynaması Ücretsiz Oyun Çıkartmayı Planlıyor

Ubisoft Gelecekte Daha Fazla Oynaması Ücretsiz Oyun Çıkartmayı Planlıyor

Ubisoft, geçtiğimiz günlerde sürpriz bir duyuruya imza atarak tamamen oynaması ücretsiz olan The Division: Heartland'ın duyurusunu gerçekleştirmişti. Ubisoft cephesinden pekte alışık olmadığımız oynaması ücretsiz oyunlar bundan böyle şirketin pazarlama politikasının önemli bir parçası haline geliyor. Zira Ubisoft, gelecekte daha fazla oynaması ücretsiz oyun piyasaya sunmayı hedefliyor.

 

Ubisoft'ın mali işler müdürü Frederick Duguet tarafından belirtilene göre her yıl 3 - 4 tane AAA oyun sunmak artık şirketin değer yaratma dinamiklerini doğru bir şekilde yansıtmıyor ve bu nedenle Ubisoft, gelecekte daha fazla oynaması ücretsiz oyunlara odaklanacak. Böylelikle daha fazla oyuncu topluluğuna ulaşılacak ve markalar daha da genişletilecek.

 

Öte yandan Ubisoft, mevcut stratejisini değiştirmeyecek ve yinede her yıl 3 - 4 AAA kalite oyun piyasaya sunmaya devam edecek. Bunların yanlarrında ise konsollar ve mobil dahil çeşitli oynaması ücretsiz oyunlar piyasaya sunacak. Frederick Duguet, bu hamlenin düşük bütçeli işler ile büyük paralar kaldırılmasına yönelik bir algı oluşturacağını fakat kesinlikle böyle bir niyetleri olmadıklarını ve halihazırda geliştridikleri oynaması ücretsiz oyunların yüksek kalitede olduğunu söyledi.

 

ubisoft-oynaması-ücretsiz-oyunlar-piyasaya-sunacak

 

Ubisoft'un sahip oldukları markaların oynaması ücretsiz oyunlarını geliştirecek

 

Ubisoft stüdyolarında birçok oynaması ücretsiz oyun geliştirme aşamasında ve bu oyunlar da Ubisoft'un sahip olduğu büyük serilere ait olacak. Yani şirketin gelecekte sunacağı bu oyunlar Far Cry, Assassin's Creed, Watch Dogs ve Rainbow Six serilerinin birer parçası olacak.

 

Ayrıca Ubisoft bundan böyle AAA yada oynaması ücretsiz oyunlar olsun hepsini Ubisoft Original markası altında toplayacak. Şirket Ubisoft Original isminde markalaşmaya gitti ve gelecekteki tüm Ubisoft oyunlarında bu ibareyi sıklıkla göreceğiz. The Division: Heartland'ın duyurusunda Ubisoft Original ibaresine yer verilmişti.

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.