Ana içeriğe atla
Ubisoft Yeni Fiyat Politikası Konusunda Kararsız

Ubisoft Yeni Fiyat Politikası Konusunda Kararsız

2K ve Activision gibi firmalar ile başlayan yeni nesil oyunların yeni fiyat politikası oyun dünyasında halen çokça tartışılan bir konu. Bazı kişiler tabi bizim dışımızda, 70 dolar fiyat artışının makul olacağını bazıları ise fiyatların 60 dolarda kalması gerektiği görüşünde. Ubisoft ise bu iki görüş arasında kalmış firmalardan biri zira kendileri belli ki yeni fiyat politikası konusunda tepki çekecek bir hareket yapmak istemiyorlar.

 

Ubisoft'un finans direktörü Frederick Duguet tarafından belirtilene göre bu konuyu çok uzun bir süredir düşünüyorlar ve piyasayı yakından takip ediyorlarmış fakat, halen yeni nesil oyunları 70 dolar fiyattan satıp satmama konusunda bir karara varamamışlar. Şuan için yeni olanaklara baktıkları ve bu konunun ilerleyen zamanlarda netlik kazanacağı belirtildi. 2K ve Activision aksine Ubisoft geçtiğimiz sene yeni nesil oyunlarında fiyat artışına gitmemişti.

 

Elbette bu durum ülkemiz açısında çok daha kötü zira, halihazırdaki sabit 60 dolar fiyatlar bile ülkemiz sınırlarında aşırı yüksekten satılırken birde bunun üzerine yeni fiyat uygulaması sanırım yeni nesil oyunculuğu Türkiye'de daha başlamadan bitirecektir.

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.