Ana içeriğe atla
Vergi İndirimi Sonrası Xbox Series X Fiyatı 900 TL Civarında Düştü

Vergi İndirimi Sonrası Xbox Series X Fiyatı 900 TL Civarında Düştü

Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanlığı kararı ile yürürlüğe giren yüzde 50'lık ek gümrük vergisi uzatılmaların ardından 1 Ocak 2021'de yüzde 20 oranına düşürülmüş ve kalıcı hale getirilmişti. Alınan bu karar sonrası yeni nesil konsolları satın almak isteyen kullanıcılar hem PS5 hem de Xbox Series de ciddi bir fiyat indirimi beklentisine girmişti. Yaşanan bunca durum sonrası fiyat güncellemesini yapan taraf Microsoft oldu.

 

Bu doğrultuda ek verginin yüzde 20'ye düşürülmesi ve kalıcı hale getirilmesi sonrasında Xbox Series X ve Xbox Series S üzerinde yaklaşık 900 TL'lik bir indirime gidildi. Microsoft bu durumu resmi olarak duyurmamış olsa da birçok popüler e-ticaret sitesi ve elektronik mağazalara bu yeni fiyat yansımış durumda.

 

Bildiğiniz üzere Microsoft’un yeni nesil oyun konsollarından Xbox Series X modeli 8.299 TL, Xbox Series S modeli ise 5.399 TL‘den satışa sunulmuştu. Ek verginin yüzde 20'ye düşürülmesi sonrasında Xbox Series X 7.499 TL‘ye, Xbox Series S ise 4.499 TL’ye düştü. Birçok e-ticaret sitesi başta olmak üzere düşürülen fiyatlar Media Markt'a da yansıdı.

 

Henüz Sony cephesinde bir gelişme yok ancak, benzer fiyatların PlayStation 5 içinde olması bekleniyor.

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.