Ana içeriğe atla
Video Games Chronicle, Yeni Silent Hill Oyununun Bu Yaz Duyurulacağını Belirtti

Video Games Chronicle, Yeni Silent Hill Oyununun Bu Yaz Duyurulacağını Belirtti

Konami tarafından uzun bir süredir yeni bir Silent Hill oyunu beklenmekte. En son Hideo Kojima önderliğinde 2012'de duyurulan Silent Hills, P.T. demosu ile ses getirmiş ancak Kojima'nın Konami'den olaylı bir şekilde ayrılması sonucu proje 2015'de iptal edilmişti. O günden beridir tamı tamına 6 senedir yeni Silent Hill söylentilerin ardı arkası kesilmemekte. 2020'den beri ise bu söylentilerin şiddeti arttı ve birçok kaynaktan farklı bir iddia ortaya atıldı. Şimdi ise bu iddialar arasına Video Games Chronicle da dahil oldu.

 

Video Games Chronicle'ın kaynaklarına göre kendileri de yeni Silent Hill oyununun bu yaz duyurulacağını belirtiyor. Üstelik oyun ünlü bir Japon stüdyo tarafından geliştirilmekteymiş. Bahsi geçen bu kaynak Konami'nin planlarına hakim olan birisi ve kendisinin söylemine göre serinin yeni oyunu reboot bir şekilde karşımıza çıkacak. Aynı kaynak Konami'nin yeni oyunu geliştirmek için farklı bir stüdyo ile anlaştığını söylüyor ve anlaşma yapılmadan önce bu stüdyolar arasında Until Dawn'ın arkasındaki ekip Supermassive Games de düşünülmüş ancak Konami sonrasında bu karardan vazgeçerek ismi henüz belli olmayan ünlü Japon geliştiricisi ile anlaşmış. Video Games Chronicle'dan farklı bir kaynak ise yeni Silent Hill oyununun alışılagelmişin dışında olacağını söylemiş.

 

Geçtiğimiz ay ise Silent Hill bestecisi Akira Yamaoka, oyuncuların duymak istediği bir proje üzerinde çalıştığını ve bu yaz duyurulacağını ifade etmişti. Elbette Akira Yamaoka, Silent Hill dışında birçok proje de yer aldı ancak, kendisinin bu projeyi oyuncuların duymayı umduğu şekilde tasvir etmesi birçok kişide yeni Silent Hill oyununu işaret ettiğine yorumlandı.

 

Geçtiğimiz sene ise birçok farklı kaynak, yeni Silent Hill oyununun Sony tarafından SIE Japan Studio ile geliştirildiğini hatta Sony'nin serinin isim haklarını satın alıp oyunu PlayStation 5'e özel olarak çıkartacağına yönelik söylentiler bulunuyordu. Bakalım bu yaz beklenen o Silent Hill duyurusunu görebilecek miyiz.

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.