Ana içeriğe atla

Reklam

Virtuous Games, 2018'den Beridir Duyurulmamış Bir Remake Oyunu Üzerinde Çalışıyor

Virtuous Games, 2018'den Beridir Duyurulmamış Bir Remake Oyunu Üzerinde Çalışıyor

Geçtiğimiz haftalarda VGC, Konami'nin eski serilerini yeniden canlandıracağına yönelik bir iddia da bulunmuş ve bunlar arasında Metal Gear Solid 3 Remake'in de olduğunu belirtmişlerdi. Söylentiye göre Metal Gear Solid 3 Remake üzerinde tecrübeli geliştirici Virtuous Games çalışıyor ve stüdyonun baş programcısının LinkedIn profilinde baya bir süre önce yer alan bir detay, Metal Gear Solid 3 Remake söylentilerini güçlendirdi.

 

Stüdyonun baş programcısı Zhiyang Li’nin LinkedIn profilinde yer alan referans, 2018 yılından bu yana duyurulmamış bir AAA aksiyonu oyunu üzerinde çalıştıklarını gösteriyor. LinkedIn üzerindeki detaya göre bahsi geçen proje bir aksiyon macera oyununun yeniden yapımına aitmiş. Proje'nin baştan aşağıya yeniden tasarlandığı ve mevcut cihazlarda 4K çözünürlüğe sahip olacağı gibi detaylara yer verilmiş.

 

 

VGC'nin kaynakları, Konami'nin Metal Gear Solid 3 Remake projesi için Virtuous Games ile anlaştığını öne sürmüştü. Benzer şekilde farklı stüdyolar, Silent Hill ve Castlevania'nın yeniden yapımları üzerinde de çalışıyormuş. Tüm bunlar önümüzdeki yıl Konami tarafından duyurulacak ve ilk çıkacak olan oyun ise Castlevania'nın yeniden yapımı olacakmış. Konami, yakın zamanda  Polonyalı geliştirici Bloober Team ile işbirliğine gittiğini duyurmuştu ve bu hamle yeni bir Silent Hill oyununun gelmekte olduğuna ilişkin yorumlanmıştı.

 

Virtuous Games ise daha önce Dark Souls Remastered, The BioShock Collection, The Outer Worlds, Horizon Zero Dawn ve Uncharted 4 gibi oyunların geliştirilmesine destek vermişti.


 

Kaynak: Videogameschronicle

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.