Ana içeriğe atla
Yeni Need for Speed Oyunu Ertelendi

Yeni Need for Speed Oyunu Ertelendi

Electronic Arts, yeni Need for Speed oyununun ertelendiğini duyurdu.

 

Normalde bu yıl çıkması planlanan yeni Need for Speed oyunu 2022'ye kaydırıldı. Oyunun ertelenmesindeki neden ise geliştirici Criterion Games'in yeni Battlefield oyununun geliştirmesine yardımcı olacak olması. Electronic Arts, Battlefield 6'nın 2021'e yetiştirilmesi için bütün kaynaklarını zorluyor.

 

Yeni Battlefield oyunu Electronic Arts çatısı altındaki birden fazla stüdyo eşliğinde geliştiriliyor. Bunlardan biri de geçtiğimiz ay yeni kurulan DICE LA stüdyosu. DICE LA oyunun canlı servis unsurları ile ilgili çalışırken Criterion Games ise direkt olarak DICE ile ortaklaşa çalışacak. Her iki stüdyo geçmişte Star Wars Battlefront ve bazı Battlefield oyunlarında birlikte çalışmışlardı.

 

Electronic Arts'tan Laura Miele, yeni Battlefield oyununun harika bir potansiyele sahip olduğunu ve seriye mükemmel bir geri dönüş hazırlığında olduklarını ifade etti.

 

Yeni Battlefield oyunu bu sonbaharda çıkacak. Yeni nesil konsollara odaklı olarak geliştirilen yeni oyunun PlayStation 4 ile Xbox One konsollarına da geleceği söyleniyor.

Yeni yorum ekle

Plain text

  • Hiç bir HTML etiketine izin verilmez
  • Satır ve paragraflar otomatik olarak bölünür.
  • Web sayfası adresleri ve e-posta adresleri otomatik olarak bağlantılara dönüşür.
The subscriber's email address.